انتخابات

ارتباطات جدید و فضای مجازی پنجمین حوزه رقابت جهانی است

دانشیار گروه رادیو دانشکده تولید دانشگاه صدا و سیما گفت: در حال حاضر ارتباطات جدید و فضای مجازی پنجمین حوزه رقابت جهانی است.

به گزارش دفتر حفظ و نشر آثار حضرت آیت الله العظمی خامنه‌ای(مدّ ظلّه العالی) در مشهد، دکتر حسن خجسته در سلسله نشست‌های مجازی «مبنا» که پنج شنبه ۶ خردادماه ساعت ۱۷:۳۰ با موضوع شناخت جبهه معارض در انتخابات به صورت مجازی برگزار شد با اشاره به اینکه ارتباطات جدید و فضای مجازی پنجمین حوزه رقابت جهانی است، عنوان کرد: ما در طول تاریخ چند نوبت رقابت جهانی داشتیم که شامل رقابت‌های سرزمینی، دریایی، هوایی، فضایی و فضای مجازی می شود و در برخی از این رقابت ها جنگ های متعددی صورت گرفته و کشتارهای زیادی شده است.

معاون سابق صدای جمهوری اسلامی ایران تصریح کرد: اینکه دشمن با موشک های ایرانی مشکل دارد برای این است که پیشرفت و حضور ایران در حوزه بُرد موشکی، معادلات رقابت های جهانی را تغییر می دهد.

این استاد دانشگاه با اشاره به اینکه سپهر رسانه‌ای به‌عنوان فضایی متنوع و متکثر از رسانه در حقیقت فضایی رقابتی بین رسانه‌هاست تصریح کرد: در این رقابتها هر رسانه سعی می‌کند از راه های مختلف جایگاه خود را ارتقاء دهد.

وی با اشاره به اینکه در گفتمان های رسانه ای در حوزه انتخابات تهدیدات و فرصت هایی وجود دارد که هر کدام دارای ملاحظات و شرایطی است، اظهار کرد: از ابتدای انقلاب، در حاشیه گفتمان اصلی و مهم مسئولان و مردم کشور، از سوی دشمنان نظام یک گفتمان «نه به جمهوری اسلامی» وجود داشته که همیشه با خرده گفتمان هایش سعی کرده روی رفتارهای اجتماعی تاثیر بگذارد لذا نباید از آن غافل شویم.

دکتر خجسته در ادامه در این نشست گفتمانی و تحلیلی مبنا با بیان مثال و نمونه های تاریخی برخی از شاخصه های گفتمانی را بیان کرد.

گفتنی است، دفتر حفظ و نشر آثار حضرت آیت الله العظمی خامنه‌ای(مدّ ظلّه العالی)  در مشهد، هر هفته با موضوعات روز جامعه نشستهای مجازی مبنا را با حضور اساتید مجرب و مدرس برگزار می کند.

ثبت یک نظر

بستن منو
بسم الله الرحمن الرحیم