انتخابات

بیانات حضرت آیت الله العظمی خامنه ای در دیدار مجازی با دانشجویان مورد تحلیل قرار گرفت + فیلم

مشارکت درانتخابات فراتر از انتخاب یک مسئول یک مسئله تمدنی است
در ادامه سلسله نشست های تحلیلی، گفتمانی «ره بر»،که به همت دفتر نمایندگی حفظ و نشر آثار حضرت آیت الله العظمی خامنه ای در مشهد برگزار می شود، عصر امروز بیانات حضرت آیت الله العظمی خامنه ای در دیدار مجازی با دانشجویان با حضور حجت الاسلام و المسلمین رستمی؛ رئیس نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری(مد ظله العالی) در دانشگاه ها مورد تحلیل و بررسی قرار گرفت.
در این جلسه که در فضای اسکای رووم و با مشارکت دانشجویان و اساتید برگزار شد، حجت الاسلام و المسلمین رستمی به تحلیل فرمایشات مقام معظم رهبری در دیدار مجازی با دانشجویان پرداخت.
وی گفت: در این دیدار مقام معظم رهبری به تبیین موضوع تحول خواهی و الزامات تحول خواهی در سه محور مفهوم تحول خواهی، نیاز به تحول خواهی و منطق و الزامات تحول خواهی و اهداف و جهت گیری های آن پرداختند. در تعریف ایشان تحول در حرکت جهادی و در همه بخش های حکمرانی کشور در جهت مبانی انقلاب، اصول و خطوط انقلاب است به طوری که باید در روش ها و شیوه ها به دنبال نوآوری بود.
حجت الاسلام و المسلمین رستمی با اشاره به مطالبات مقام معظم رهبری در گام دوم انقلاب مطالبه محوری خودسازی، جامعه سازی و تمدن سازی را یادآوری کرد و گفت: ایشان تحول را در دو حوزه حکمرانی و مردم تبیین می کنند که در حوزه مردم سبک زندگی، آسیب های اجتماعی و موضوع پیری جمعیت و … است و مطالبات ایشان از جریانات دانشجویی کار کردن در این حوزه ها است و شاه کلید حرکت تبدیل شدن مطالبات به گفتمان عمومی جامعه است.
رئیس نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری(مد ظله العالی) در دانشگاه ها با اشاره به انتظارات مقام معظم رهبری از جریانات دانشجویی گفت: توجه به بنیه دینی و معنوی و تزکیه نفس که اگر تقویت نشود انحرافاتی را ایجاد می کند از انتظارات ایشان است و ماموریت دوم موضوع برنامه ریزی برای اثرگذاری بر روی دانشجویان و باز کردن گره های فکری است.
وی افزود: مقام معظم رهبری در بحث اثرگذاری به موضوع انتخابات اشاره می کنند و ایشان مشارکت را فراتر از انتخاب یک مسئول یک مسئله تمدنی عنوان می کنند و انتخاب دولت لایق با بدنه رای مناسب و با کفایت و توانمند را بسیار با اهمیت می دانند و بهترین راه کار عملی شدن بیانیه گام دوم را نیز تحول عنوان می کنند.
گفتنی است، در ادامه این جلسه رئیس نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری(مد ظله العالی) در دانشگاه ها به سوالات مخاطبان به صورت آنلاین پاسخ گفت.

ثبت یک نظر

بستن منو
بسم الله الرحمن الرحیم