سبک زندگی

کنشگران انقلابی ما در بحث جمعیت باید به فهم مشترکی برسند + فیلم

حجت الاسلام والمسلمین دکتر زیبایی نژاد در سلسله نشست های مجازی مبنا:
کنشگران انقلابی ما در بحث جمعیت باید به فهم مشترکی برسند
حجت الاسلام والمسلمین دکتر زیبایی نژاد در سلسله نشست های مجازی مبنا گفت: کنشگران انقلابی ما در بحث جمعیت باید به فهم مشترکی برسند.
در آستانه 30 اردیبهشت روز ملی جمعیت، سلسله نشست های مجازی مبنا با موضوع جمعیت جوان کشور در اندیشه حضرت آیت ا… العظمی خامنه ای برگزار شد.
در این جلسه که به همت دفتر نمایندگی حفظ و نشر آثار حضرت آیت ا… العظمی خامنه ای در مشهد برگزار شد، حجت الاسلام والمسلمین دکتر زیبایی نژاد گفت: در موضوع جمعیت معمولا از کلید واژه جوانی جمعیت استفاده می شود و باید بگوییم که در حال حاضر جمعیت ما جوان است و مشکلی نیست اما در آینده که با پیری جمعیت مواجه می شویم مشکلات نیز نمایان می شود که از آن جمله می توان به کاهش نیروی کار کشور اشاره کرد.
وی در خصوص بعد امنیتی کشور نیز گفت: نیروی جوان بر خلاف افراد پیر جسور هستند و بنیه دفاع از کشور را دارند با جمعیت پیر میزان اقتدار پایین می آید و طبیعتا بعد اقتصاد و بعد امنیتی در جوانی جمعیت خودش را نشان می دهد.
دکتر زیبایی نژاد تصریح کرد: نتایج کنترل جمعیت ما از اوایل دهه شصت تا نیمه دهه 70 خوب بوده است ولی بعد از آن خیر که در این خصوص ابتدا باید کنشگران انقلابی ما به فهم مشترکی برسند.
وی افزود: باید از مفاهیمی که فرزندآوری نیست اما مسئولیت اجتماعی را ترویج می کند، استفاده کنیم . باید بتوانیم بدنه اجتماعی را مسئولیت پذیر کنیم. ازآینده نگری بگوییم و با تردید ایجاد کردن در فرهنگ دو دو تا چهارتا اقدام کنیم یعنی باید بگوییم که در فرهنگ ما مفهومی به عنوان برکت وجود دارد و باید بدانیم بحران نسل آینده موضوع تنهایی است و در نهایت باید به وعده الهی اعتماد داشته باشیم.
یادآور می شود، جلسه آتی سلسله نشست های مجازی مبنا با موضوع جمعیت چهارشنبه 29 اردیبهشت ماه ساعت 17:30 با حضور خانم دکتر خزعلی برگزار می شود.

ثبت یک نظر

بستن منو
بسم الله الرحمن الرحیم