بهار قرآن

نشست تحلیلی بیانات حضرت آیت الله العظمی خامنه ای(مدظله العالی) در روز قدس برگزار شد

توسط 19 اردیبهشت 140021 اردیبهشت 1400بدون نظر

سلسله نشست‌های تحلیلی گفتمانی “ره بر” به همت دفتر حفظ و نشر آثار مقام معظم رهبری در مشهد با موضوع تحلیل بیانات حضرت آیت الله العظمی خامنه ای(مدظله العالی) در روز قدس برگزار شد.
این نشست با حضور شیخ علی دعموش، معاون رئیس شورای اجرایی حزب الله و دکتر فواد ایزدی، استاد دانشگاه و کارشناس مسائل بین الملل، در روز شنبه ۱۸ اردیبهشت‌ماه در فضای مجازی برگزار شد و فرمایشات مقام معظم رهبری در رابطه با وضعیت فلسطین مورد بررسی و تحلیل قرار گرفت.
دکتر فواد ایزدی با اشاره به سخنان رهبری در رابطه با وضعیت وخیم حکومت رژیم اشغالگر قدس بر لزوم برگزاری همه‌پرسی آزاد برای تعیین سرنوشت مردم فلسطین تاکید کرد و گفت: رفتار رژیم اشغالگر قدس، نشان‌دهنده آپارتاید و نژادپرستی آشکار است و این آپارتاید با توجه به رشد جمعیت یهودیان ارتدوکس و تندرو، روز به روز بیشتر می‌شود. تشدید سیاست‌های آپارتایدی این رژیم باعث بی آبرویی خودشان در مجامع بین‌المللی و تضعیف لابی‌های صهیونیستی در آمریکا شده و حمایت‌ها از این رژیم هر روز کم‌تر می‌شود. از طرفی رفتارهای ضد انسانی و عدم تامین رفاه مورد نیاز در جامعه، باعث شده تا نرخ مهاجرت منفی رژیم اشغالگر قدس و خروج یهودیان از آن، بیشتر از ورود یهودیان به این مناطق باشد.
این کارشناس مسائل بین الملل همچنین با اشاره به افزایش رشد جمعیت فلسطینیان نسبت به یهودیان مهاجر ساکن مناطق اشغالی، لزوم تغییر مناسبات اجتماعی در این مناطق را با توجه به این مقوله، در آینده نزدیک پیش‌بینی کرد.
وی با تاکید بر درستی فرمایش مقام معظم رهبری در رابطه با پیشرفت روند و نحوه مبارزه فلسطینیان و تجهیز شدن آن‌ها به ادوات جنگی، سقوط رژیم اشغالگر قدس را پیش‌بینی کرد.
در این نشست شیخ علی دعموش، معاون رئیس شورای اجرایی حزب الله، نیز طی سخنانی به تشریح حقایق مختلف موجود در سخنرانی رهبر معظم انقلاب که در روز قدس امسال ایراد شد پرداخت و ابعاد مختلف آن‌ را برای مخاطبان توضیح داد.
شیخ علی دعموش با اشاره بر لزوم وحدت، استحکام و تقویت جبهه داخلی فلسطینیان، بر اهمیت وحدت دولت‌های منطقه در مقابله با رژیم اشغالگر قدس تاکید کرد و گفت: عادی‌سازی روابط بعضی کشورهای منطقه با رژیم صهیونیستی هیچ نفعی برای خودشان و اسرائیل نداشته چرا که شاهد این هستیم که این رژیم هر روز ضعیف‌تر می‌شود و این عادی‌سازی‌ها هیچ تاثیری بر منطقه و موقعیت آن نداشته است. این عادی‌سازی‌ها تلاشی است برای پاک کردن مسئله فلسطین از ذهن مسلمانان منطقه و هیچ‌کس نباید بی‌تفاوت از کنار آن بگذرد و باید با آن مقابله کرد و دولتی به نام اسرائیل را قبول کند. سیستم‌های حاکمیتی حاشیه خلیج فارس، هیچ‌گاه به این مسئله نمی‌رسند که ما روزی منطقه‌ای به نام اسرائیل را به رسمیت بشناسیم.
وی همچنین با اشاره به ماجراهای مدت گذشته حول نمایش معامله بزرگ قرن، کاهش طولانی مدت حمایت‌های کشورهای غربی از رژیم اشغالگر قدس را مهم‌ترین دلیل متوسل شدن به این طرح دانست و شکست آن را نیز به عنوان دلیل دیگری برای ضعف و افول بیش از پیش رژیم صهیونیستی مطرح کرد.
معاون رئیس شورای اجرایی حزب الله اضافه کرد: مردم فلسطین و منطقه، نباید در برابر تبلیغات رسانه‌ای و قدرت‌نمایی‌های رژیم صهیونیستی ناامید و مقهور شوند چرا که این قدرت‌نمایی ظاهری است و خود آن‌ها هم می‌دانند که در منطقه ماندنی نیستند.
وی در ادامه گفت: در چند روز گذشته شاهد تجاوزهای رژیم صهیونیستی بودیم که آخرینش هتک حرمت مسجد الاقصی در محله شیخ جراح در قدس شرقی بود اما با این حال ما نباید امید خود را از دست بدهیم و با تمام توان مبارزه و مقاومت را ادامه دهیم تا پیروزی نهایی فلسطین.
دفتر حفظ و نشر آثار رهبر معظم انقلاب در مشهد به مناسبت ایام ماه مبارک رمضان در نظر دارد نشست‌های تحلیلی گفتمانی “ره بر” را با حضور اساتید متخصص به صورت مجازی و حضوری(با ظرفیت محدود) برگزار کند.
علاقه‌مندان به شرکت در این دوره می‌توانند با ارسال عدد 4 به سامانه ۱۰۰۰۴۰۰۲۰ در این دوره تخصصی ثبت نام کنند.

ثبت یک نظر

بستن منو
بسم الله الرحمن الرحیم