به همت دفتر حفظ و نشر آثار حضرت آیت الله خامنه ای (مدظله العالی) در مشهد، دوره تخصصی روش مواجهه با نهج البلاغه در اندیشه رهبر معظم انقلاب برگزار می‌شود.
به گزارش دفتر حفظ و نشر آثار رهبر معظم انقلاب در مشهد، جامعه‌ای پویا و تکامل یافته است که در ابعاد سیاسی، فرهنگی، اجتماعی و اخلاقی در حال رشد و پیشرفت باشد. در این بین، کتاب ارزشمند نهج البلاغه، با اقیانوسی از معارف ناب اسلامی، می‌تواند زمینه رشد و تعالی فرد و جامعه را در ابعاد گوناگون فراهم سازد.
در فرمایشی از حضرت آیت الله خامنه ای (مدظله العالی) در این باره آمده است: «شاید بشود گفت که نهج البلاغه، مجموعه ای از عمده ترین مباحث و معارف اسلامی است و همه آنچه برای یک انسان مسلمان و یک جامعه اسلامی لازم است، سخنی و حرفی و اشاره ای و یا بحثی و هدایتی از آن در نهج البلاغه آمده است. [از] توحید و عقاید اسلامی و اصول دین تا اخلاق و تهذیب و تزکیه نفسانی، سیاست ملک داری و کیفیت اداره صحنه های عظیم و فعالیت اجتماعی، تا تنظیم روابط اخلاقی و خانوادگی، جنگ و سیاست و حکمت و علم و…».
از این رو دفتر حفظ و نشر آثار حضرت آیت الله خامنه ای (مدظله العالی) در مشهد ویژه ایام ماه مبارک رمضان در نظر دارد دوره تخصصی روش مواجهه با نهج البلاغه در اندیشه آیت الله خامنه ای(مدّ ظلّه العالی) را با ارائه استاد حجت الاسلام و المسلمین آقایی به صورت مجازی و حضوری(تعداد محدود) برگزار کند.
علاقه‌مندان به شرکت در این دوره می‌توانند با ارسال عدد 4 به سامانه ۱۰۰۰۴۰۰۲۰ در این دوره تخصصی ثبت نام کنند.

حضرت آیت الله العظمی خامنه ای (مدظله العالی) از دهه‌ی چهل شمسی، به تدریس نهج‌البلاغه برای طلّاب، دانشجویان و عموم مردم پرداختند. حاصل درسهای ایشان تا کنون در سه مجلّد جمع‌آوری شده است: ۱) نبوّتها در نهج‌البلاغه ۲) منشور حکومت علوی ۳) راه روشن مدیران
کتاب راه روشن مدیران، مجموعه‌ی بیاناتی است که ایشان در شرح بخشهایی از نهج‌البلاغه در دیدارهای خود با هیأت دولت در ماه مبارک رمضان، از سال ۱۳۷۲ تا ۱۳۹۵ داشته‌اند. با توجّه به نوع مخاطب و نیاز او، معمولاً فقراتی انتخاب شده است که به کار دولتمردان و کارگزاران نظام بیاید و از این حیث این مجموعه میتواند نصیحتنامهای برای عموم کارگزاران و مدیران نظام اسلامی باشد البتّه این نکته مانع از استفاده‌ی دیگر اقشار از معارف مفید و والای کتاب، نیست.

علاقمندان می توانند برای تهیه این کتاب به سایت فروشگاه کتاب انقلاب اسلامی مراجعه کنند.

بستن منو
بسم الله الرحمن الرحیم