رییس شورای سیاستگذاری ائمه جمعه کشور در این مراسم که با حضور تولیت  آستان قدس رضوی، استاندار خراسان رضوی و جمعی از علما و روحانیون برگزار شد، گفت: در مقدمه کتاب حماسه امام سجاد (ع) نظریه انسان ۲۵۰ ساله مقام معظم رهبری گنجانده شده که مبتنی بر بنیان‌های وحیانی، عرفانی و اسلام ناب شیعی است.
حجت الاسلام محمدجواد حاج علی‌اکبری افزود: نظریه انسان ۲۵۰ ساله با نگاه عرفانی عمیق به ساحت ولایت و نگاه کلامی بر محور غدیر استوار شده و غدیر، نظریه ناب اسلام برای تامین خوشبختی همه بشریت است.
وی ادامه داد: در این نگاه و براساس این نظریه، نگاه گزارشی در تاریخ و سیره اهل بیت (ع) به نگاهی پژوهشگرانه و دارای نظریه پردازی تبدیل می‌شود.
حاج علی اکبری گفت: همچنین در این نظریه جلوه امامت اجتماعی و جریان ساز در ارتباط با پیشوایان و تبدیل مفاهیم منفعل تاریخی به مفاهیم زنده، پویا، موثر و فعال، به خوبی مشاهده می‌شود و تصویری روشن و تفسیری الهام بخش از زندگی امامان ارائه می‌شود که مردم در هر زمان می‌توانند نقش خود را تعریف کنند.
رییس شورای سیاستگذاری ائمه جمعه اظهار داشت: در این کتاب گزارشی از حماسه امام سجاد (ع) ارائه می‌شود؛ زندگی آن حضرت، یک دوره سه ماهه و یک دوره ۳۰ ساله دارد که دوره ۳ ماهه آن بیشتر برای ما شناخته شده است.
حاج علی اکبری با بیان اینکه امام سجاد (ع) آذرخشی در دوران تاریک است، افزود: امام سجاد (ع) در فعالیت‌های گسترده خود چنان هوشمندانه و دقیق عمل کرد تا بهانه به دست به دشمن ندهد و در ارتباط با قیام‌هایی از جمله توابین، مختار و حره، امام باطنا آن‌ها را تایید کرد، اما در ظاهر نشانه‌ای بروز نمی‌داد که این کار ورود هوشمندانه است تا خطر را از اسلام ناب و جریان تشیع و امامت، دور کند.
وی اضافه کرد: از نگاه مقام معظم رهبری حماسه امام سجاد (ع) سه عنصر دارد که عبارتند از تدوین اندیشه ناب اسلامی و تدریس و تبیین آن، آشنا سازی مردم با حقانیت اهل بیت (ع) و ایجاد و تقویت تشکیلات اسلامی برای زمینه سازی حکومت الهی.
رییس شورای سیاستگذاری ائمه جمعه گفت: صحیفه سجادیه یک نقشه تفصیلی از حیات طیبه به زبان دعاست و امروز که نگاه می‌کنیم می‌فهیم امام سجاد (ع) در عصر خود از این روش هم بهترین بهره برداری را برای ترویج اخلاق و فضیلت در آن روزگار سخت کرده و هم نرم افزار تمدن اسلامی را در اختیار دوستان خود قرار داده است.
حاج علی اکبری افزود: در بیانیه گام دوم انقلاب هم سخن از خودسازی، جامعه سازی و تمدن سازی است که اسناد پشتیبان آن‌ها صحیفه سجادیه است که در متن آن هم پرچم اعتراض از آغاز تا پایان برافراشته است و مواعظ آن حضرت هم جنبه حماسی دارد و رهبری درباره صحیفه معتقدند که این کتاب یک شیوه زیست اسلامی را مطابق با موازین اسلامی، در قالب دعا در دسترس جامعه قرار داده است.
کتاب حماسه امام سجاد (ع) در ۲۸۲ صفحه توسط انتشارات انقلاب اسلامی به چاپ رسیده است.

بستن منو
بسم الله الرحمن الرحیم