اطلاع رسانیجهان اسلام

پشت واژه های زیبای حقوق بشری امریکا واقعیت های تلخی قرار دارد

خانه انقلاب

مدیر کل بین الملل مجلس شورای اسلامی در نشست مبنا گفت: پشت واژه های زیبای حقوق بشری امریکا واقعیت های تلخی قرار دارد.
به گزارش دفتر حفظ و نشر آثار حضرت آیت الله العظمی خامنه‌ای(مدّ ظلّه العالی) در مشهد، در ادامه سلسله نشست های مبنا که عصر امروز با حضور مدیر کل بین الملل مجلس شورای اسلامی با موضوع حقوق بشر آمریکایی برگزار شد، دکتر حسین امیر عبدالهیان ضمن اشاره به فرمایشات مقام معظم رهبری در به کاربردن واژه های دقیق در خصوص حقوق بشر آمریکایی گفت: پشت واژه های زیبای حقوق بشری امریکایی واقعیت های تلخی قرار دارد.
وی افزود: از کلیدواژه هایی که مقام معظم رهبری در خصوص نقض حقوق بشر از سوی امریکا به کار برده اند از سه کلید واژه پرتکرار، تاثیرگزار و دقیق می توان یاد کرد.
ایشان فرمودند حاکمان امریکا به اسم حقوق بشر به دنبال منافع غرب هستند و به اسم دموکراسی به دنبال مداخله نظامی و اشغال برخی کشورها و به اسم مبارزه با تروریسم مشغول بمباران روستاها و شهرها در کشورهای مختلف هستند.
امیر عبدالهیان گفت: در تایید درست این کلیدواژه ها می توان به نمونه ها و تجارب عینی اشاره کرد که به آسانی برای همگان قابل درک است، مثلا به اسم دموکراسی درگیر جنگ و کشتار می شوند با ادعای مبارزه با طالبان و حزب بعث بمباران هوایی کردند و در سطحی دیگر به اسم دموکراسی سراسر عراق را در سال ۲۰۰۳ اشغال کردند.
وی افزود: امریکاییها برای مدیریت، ناامنی ها را در چند سطح ایجاد کردند یکی استفاده از تروریست ها بود که طبق ادعای خودشان داعش را به وجود آوردند. آن ها با ایجاد ناامنی و تقویت تروریسم همزمان پیگیر منافع خود هستند.
مدیر کل بین الملل مجلس شورای اسلامی با ذکر مصادیقی از جنایات امریکایی ها به رفتارهای ضدحقوق بشری آن ها اشاره کرد و گفت: در دوره اشغال عراق توسط امریکا بیش از یک میلیون و ۱۰۰ هزار عراقی و در دوره اشغال سوریه توسط امریکا بیش از ۷۰۰ هزار سوری کشته و شهید شدند.
وی خاطر نشان کرد، کاربرد واژهای زیبایی چون دموکراسی از سوی آمریکایی ها فقط یک ابزار و ویترین شیک است که پشت آن واقعیت های تلخی قرار دارد و آن ها با استفاده از این ابزارها دنبال اهداف خود هستند و امروز شاهد افول ارزش های امریکایی ها در دنیا هستیم.

ثبت یک نظر

بستن منو
بسم الله الرحمن الرحیم