به همت دفتر حفظ و نشر آثار حضرت آیت ا… العظمی خامنه ای، در آستانه انتخابات ریاست جمهوری عصر امروز، فرمایشات مقام معظم رهبری در خصوص حضور حداکثری مردم در پای صندوق های رای مورد تحلیل و بررسی قرار گرفت.

در این جلسه که به صورت مجازی و با حضور علاقه مندان و جوانان مومن انقلابی برگزار شد، حجت الاسلام والمسلمین دکتر نجف لک زایی؛ رئیس پژوهشگاه علوم و فرهنگی اسلامی به تبیین فرمایشات مقام معظم رهبری در خصوص نقش حداکثری مشارکت مردم در انتخابات پرداخت.

وی در مورد انتخابات از منظر حضرت آقا گفت: نظریه ایشان حضور حداکثری در انتخابات است و در انتخاب دو گانه ای که چه کسی انتخاب شود و یا اینکه چقدر مردم پای صندوق رای حاضر شوند، حضور حداکثری مردم از منظر ایشان دارای اهمیت بیشتر است و باید کاری کنیم که حضور مردم حداکثری باشد.

در فرمایشات ایشان حضور حداکثری نشان از بلوغ اجتماعی مردم، علامت مشروعیت، علامت استحکام نظام و علامت آگاهی و بصیرت و هوشیاری مردم است چون یکی از پیامدهای آن، این است که دشمن را از دشمنی مایوس می کند و باعث افزایش اعتبار و عزت بین المللی می شود.

حجت الاسلام والمسلمین لک زایی در خصوص راهکارهای ارائه شده از سوی مقام معظم رهبری گفت: بصیرت و آگاهی دادن به مردم است و امید بخشی از وظایف نخبگان کشور است و باید از سیاه نمایی شرایط کشور پرهیز نمود چرا که خطر بی انگیزگی مردم و یاس و ناامیدی را به دنبال دارد و ممکن است سطح مشارکت را پایین بیاورد.

طبق فرمایش مقام معظم رهبری نباید از انتخابات استفاده ابزاری کرد. رای ها نباید آلوده به اغراض مادی و انگیزه های غیر الهی شود و ایشان همچنین می فرمایند نامزدها باید برنامه ها و راه حل های روشنی برای برونرفت از مشکلات مردم ارائه دهند و حضور سلایق و گرایش های متنوع از دیگر عوامل حضور حداکثری در انتخابات است.در پایان این جلسه، رئیس پژوهشگاه علوم و فرهنگی اسلامی به سوالات شرکت کنندگان در این جلسه پاسخ داد.

بستن منو
بسم الله الرحمن الرحیم